Elevresurs till Pysslingen Röda Berget

Plats

Stockholm

Sista ansökan

2022-12-16

Pysslingen Förskolor Röda Berget söker nu två elevresurser, tjänsterna är elevresursanställningar på 100%. 

Förskolan Röda Berget ligger i Vasastan och kommer i januari flytta tillbaka till sina gamla lokaler invid Rödabergsskolan. Lokalerna och gården är helt nyrenoverade och nu inför nystarten behöver vi fler kompetenta kollegor som vill arbeta tillsammans med oss!

Som resurs inom Pysslingen Förskolor är du med och förverkligar vårt erbjudande ”En trygg och stimulerande värld full av möjligheter” mot såväl barn och vårdnadshavare som medarbetare.

Uppdrag

Du kommer ingå i ett arbetslag och arbeta tillsammans med pedagogerna i barngruppen och vara ett stöd för arbetslaget i vardagen så ordinarie pedagoger kan stötta de barnen i behov av extra stöd i att att delta i förskolans aktiviteter.

Vi söker dig som

  • Har hög ansvarskänsla
  • Har erfarenhet av att arbeta med barn i förskoleålder
  • Anser att varje möte är betydelsefullt
  • Nyfiken och medforskande
  • Är inlyssnande och respektfull
  • Behärska svenska i tal och skrift

Detta erbjuder vi

  • Fria pedagogiska måltider
  • Benify förmånsportal
  • Arbetskläder
  • Friskvård

Övrig information

Denna tjänst är en elevresursanställning. Tillträde i januari. Vi kommer att påbörja urvalsprocessen relativt omgående så skicka gärna in din ansökan redan idag. Tillsättning kan ske innan sista ansökningsdag. Har du frågor angående tjänsten så är du välkommen att kontakta biträdande rektor Elsa Anagrius via mail elsa.anagrius@pysslingen.se

 Beställ gärna redan idag utdrag ur belastningsregistret då det vanligtvis tar två veckor att få det hemskickat.

Är du den vi söker?

Välkommen att skicka in dina ansökningshandlingar innehållande CV och personligt brev där du motiverar varför du söker dig till och just denna tjänst. Vi är tacksamma att få din ansökan så snart som möjligt och återkommer med besked till dig så snart vi har kommit vidare i rekryteringsprocessen.

Välkommen med din ansökan!

Vi har gjort vårt medieval för rekrytering och undanber oss därför kontakt med annonssäljare eller säljare av andra rekryteringstjänster.

Pysslingen Förskolor är den del av AcadeMedia-koncernen som är verksamma i hela utbildningskedjan från förskola till vuxenutbildning. Våra medarbetare har olika uppdrag och kompetenser, men ett starkt gemensamt fokus på kvalitet och utveckling. Vi hjälper våra barn, elever och deltagare att utvecklas och att nå sina mål och vi letar därför efter dig som vill vara med och göra Sverige lite bättre.

Läs gärna mer på www.pysslingen.se eller www.academedia.se.

Ansvarig rekryterare

Ansökan

Du hittar länken till din LinkedIn-profil här

Apologies, your application wasn't recieved correctly due to what seems like a malformed file. Make sure the file is not corrupt and is of common format, preferably PDF.

integritetspolicy

Följ oss via våra sociala kanaler!