Resurspedagog till Pysslingen förskolor Flygaren i Halmstad

Plats

Halmstad

Sista ansökan

2021-10-14

 

Vi söker dig som vill arbeta som resurspedagog på en av våra avdelningar på Flygaren. Som resurs arbetar du utifrån ett relationellt och inkluderande perspektiv, med barnens bästa i fokus. Du ingår i ett arbetslag och är delaktig i den pedagogiska verksamheten. 

Vi söker dig som gärna är utbildad Barnskötare samt;

  • är lösningsfokuserad 
  • arbetar proaktivt 
  • har ett positivt förhållningssätt
  • har lätt för att skapa goda relationer
  • har erfarenhet av liknande arbete sedan tidigare
  • har kunskaper inom AKK
  • lätt för att samarbeta och är ansvarstagande  

 

Denna tjänst är en tidsbegränsad anställning, inledningsvis till årsskiftet, men med stor chans till förlängning. Tjänsten är ca 65% (finns ofta möjlighet att arbeta mer som timvikarie). Tillträdesdag i överenskommelse med medarbetare. Vi kommer kalla till intervju löpande och tjänsten kan tillsättas innan sista ansökningsdag. Har du frågor angående tjänsten så är du välkommen att kontakta Bitr. rektor Veronika Björk på 0761-045437 eller veronika.bjork@pysslingen.se. Beställ gärna redan idag utdrag ur belastningsregistret då det vanligtvis tar två veckor att få det hemskickat.

 

Ansvarig rekryterare

Ansökan

Annonsen är avslutad och det går inte längre att ansöka.

Följ oss via våra sociala kanaler!